• Paskelbta: 2024-04-23
  • Šaltinis: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos

Norintiems įsirengti terasą gyventojams privalu laikytis tokiems darbams galiojančių teisės aktų reikalavimų, o išskirtinais atvejais gauti ir statybą leidžiantį dokumentą (SLD), primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija).

Jeigu statoma terasa yra atvira (be stogo), tik priglausta prie statinio ir yra plokščias inžinerinis statinys, kurio plotas ne didesnis kaip 100 kv. m, ji priskirtina I grupės nesudėtingųjų statinių kategorijai. Jeigu ji nebus statoma kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurortuose, Kuršių nerijoje, magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 m atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies – tokiems statiniams statyti SLD nereikalingas.

Tačiau gauti SLD būtina tuo atveju, jeigu tokios terasos statyba planuojama jau paminėtose teritorijose. Primename, kad dėl SLD išdavimo gyventojams reikėtų kreiptis į vietos savivaldybės administraciją.

Jeigu SLD gauti nereikia, supaprastintas terasos statybos projektas rengiamas tik statytojo arba užsakovo pageidavimu.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad statant terasą būtina išlaikyti atitinkamus atstumus nuo kaimyninių sklypų.

Jeigu terasa be stogo ir yra kaip aikštelė, užtenka ją atitraukti 1 m nuo sklypo ribos. Norint statyti arčiau kaip 1 metrą, reikėtų gretimo sklypo savininko rašytinio sutikimo. Jeigu terasa įrengiama su stogu, būtina išlaikyti ne mažesnį nei 3 m atstumą iki sklypo ribos. Arčiau sklypo ribos (1–3 m atstumu) gali būti įrengta terasa su stogu, kurios konstrukcijos bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, neturi būti didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos.